Szczecińskie Wierszogranie

wierszogranie

SZCZECIŃSKIE WIERSZOGRANIE – cykl koncertów pokazujący artystów związanych z poezją śpiewaną, piosenką aktorską, autorską, a nawet morską czy turystyczną.

Pokazujemy raz w miesiącu, zawsze w poniedziałek, wartościowych artystów, niekoniecznie bardzo popularnych, nie mniej jednak takich, dzięki którym widz wychodząc z koncertu stwierdzi, że było warto…
Przybliżamy takich artystów szczecińskiej publiczności, przybliżamy wartości, które niesie to, z czym stają na scenie przed widzami.
Wśród planowanych wydarzeń są koncerty bardzo uznanych artystów, którzy na scenie występują od 20, 30 lat, ale również takich, którzy są wielką nadzieją w/w nurtów muzycznych.

Do tej pory w tym cyklu wystąpili: Brytyjczyk Kev Fox, Marta Andrzejczyk, Paweł Orkisz, Do Góry Dnem, Sounds Grape oraz szczeciński zespół Nad Porami Roku.
W klubie Kontrasty ponadto występowali również: Sklep z Ptasimi Piórami, Szymon Zychowicz i Piotr Woźniak, ale koncerty te nie były objęte cyklem Szczecińskie Wierszogranie. Wcześniej odbywały się koncerty związane z klimatem tzw. „Krainy Łagodności”. Scenę Kontrastów odwiedzali: Mariusz Lubomski, Grzegorz Tomczak, Marek Majewski, Emilian Kamiński, Anna Treter, zespoły Bez Jacka, Słodki Całus od Buby i wielu innych.

Po likwidacji SCK Kontrasty cykl znalazł nowy dom pod dachem Rocker Club`u gdzie zrealizowaliśmy  koncerty zespołów: Wolna Grupa Bukowina oraz Nad Porami Roku, a także koncert Tolka Murackiego.

Pod koniec 2013 roku cykl wraz z Waldkiem Kulpą znalazł kolejną kulturalną przystań w Klubie Muzycznym Browar Polski. Ponownie zagrał zespół Nad Porami Roku, a także Piotr Bukartyk. W roku 2014 regularnie graliśmy dalej, wystąpili na naszej scenie: Krzysztof Jurkiewicz i Jacek Jakubowski, Waldemar Chyliński i Adam Drąg, Marek Andrzejewski, U Studni i Do Góry Dnem, Jan Błyszczak “Mufka”, Wiem jak nie jest czyli Leoszewski Majem, Leonard Luther, Piotr Woźniak i Waldek Mieczkowski. W 2015 zagrali kolejno: Bogusław Nowicki, Mikroklimat, Do Góry Dnem, Nad Porami Roku, Tadeusz Woźniak, Elżbieta Adamiak, Antoni Muracki, U Studni. W 2016 wystąpili: Jan Kondrak, Formacja, Bez Jacka, Marek Andrzejewski, Kostka Cukru, Lubelska Federacja Bardów. Kolejne w przygotowaniu…

Szczecińskie Wierszogranie nie mogłoby istnieć, gdyby nie wsparcie w pierwszej fazie jego istnienia, Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta Szczecin, gdyby nie programowe i duchowe wsparcie Marka Kuca z zespołu Do Góry Dnem i wreszcie gdyby nie osobiste zaangażowanie i czuwanie nad odpowiednią formą wydarzenia Mitra Dymitriadisa oraz samego pomysłodawcy cyklu Waldka Kulpy.

top

Powered by themekiller.com